Mínusy montáže svépomocí

Pořídili jste si okna a přemýšlíte, jestli byste mohli trochu ušetřit a nainstalovat si je sami? Dejte si pozor, protože Vaše rozhodnutí může být drahé. Umístění okna do zdi není jen otázkou měření a architektonického uspořádání. Instalace oken odborníky je zárukou, že vám bude sloužit několik let. Je také jisté, že se vyhnete vážným chybám, které mohou mít za následek netěsnosti.

Nebezpečné riziko

Motáž

Obvykle instalace oken na vlastní pěst nesouvisí s rizikem života, ale spíše se ztrátou tepelných vlastností okna. S tímto vědomím se zaměřme na technické aspekty, které odhalí, že okno je nesprávně instalováno.

Zdá se, že je nesprávně namontované

Prvním příznakem, který je nejvíce patrný po instalaci okna, je mezera mezi okenním parapetem a rámem okna. Profesionální montáž dokáže, že nemusíme dělat "silikonovou" mezeru . Další indikací, že okno není správně instalováno, jsou mimo jiné průvany. Pokud pocítíme proud studeného vzduchu, který proudí z kterékoli části zárubně, můžeme si být jisti, že neodborně zamontované okno nám zvýší tepelné ztráty v místností. V těchto místech se může sbírat voda, což po nějaké době může dojít ke zničení struktury kolem rámu. Kromě toho zadržená voda může způsobit nepříjemný zápach a plísně, které se objeví v okolí okna. Jsou nejen nevzhledné, ale také škodí  zdraví.

Něco tady nehraje

Pokud se okno neotevře správně a zavřete ho s potížemi, zřejmě něco není v pořádku. Proto předtím, než zavoláte výrobci okna s reklamací, popřemýšlejme, zda-li finanční úspora při montáži není hlavní příčinou problému. Je potřeba taktéž si uvědomit, že v případě montáže na vlastní pěst mnoho výrobců neposkytuje plnou záruku!!

Okno je strážcem našeho tepla. Současná technologie dokonale vyrovnává teplotu v místnosti s cirkulací vzduchu, aby byla zajištěna správná úroveň vlhkosti. Pokud jsou těsnění ohnutá nebo nerovnoměrná, je velmi jasný signál, že během montážního procesu bychom mohli neúmyslně rozřezat těsnicí prvek nebo jej rozdrtit. Nesprávná instalace okna může také způsobit hromadění vlhkosti na skle, která vykazuje charakteristickou mlhu.

Montáž svépomocí

Profesionální montáž znamená méně starostí ...

...a velké úspory. Nesprávně instalované okno nás bude stát hodně nervů, protože nedostatky našeho úsilí mohou být odhaleny po určité době, a protože si nejste jisti, co je důvodem, umožníme konzistentní degradaci okna. Profesionální instalace nás  toho všeho ochrání a zajistí celkovou funkčnost oken.

Zadat zdarma poptávku