Antracitové rámy oken, trend, do kterého se zamilujete

Volba barvy okna nemusí být omezena na dvě standardní: bílý, ořech nebo zlatý dub. V současné době je na trhu k dispozici celá řada barev a rámy oken v odstínech šedé se stávají stále více populárními v českých domech. Módním trendem jsou také barevné odstíny oken.

Inspirace

Mnozí z nás během výměny či nákupu prvních oken čelí dilematu, a to nejen o tom, jaký typ, ale také o tom, jakou barvu okna zvolit. Tak, aby vás tato otázka nemusela připravit o spánek, poradíme Vám, co dělat při výběru oken.

Důvěřujte své intuici

Bílá, ořech a zlatý dub jsou prvními barvami, které nás napadnou při nákupu oken. Musíme se ale takto omezovat? Okna se mohou stát prvkem interiérového designu, experimentem naší fantazie. Stojí za to uvažovat o tmavých rámech, které vypadají velmi dobře v moderních interiérech. Obáváte se, že šedý antracitový rám okna bude dominovat vašemu interiéru? Omyl! Pokud je interiér laděn v moderním tónu anebo v  skandinávském stylu, výsledný termín bude harmonický a potěšující. Šedá taktéž  dobře ladí se dřevem. Šeda - Grey zdůrazňuje charakter místnosti.

Inspirace

Výhled jako na obrázku

Pomocí šedé barvy okna můžete vytvořit  specifický rám krajiny, která se za ním rozkládá. Takto zvolená barva učiní okno bez dalších dekorací jednoduchým a elegantním prvkem interiérového designu. Šedá barva okna dokonale zapadá do bílé barvy stěn.

Barva má význam

Máte-li v úmyslu zvolit okenní dekor  v intenzivní barvě, pak si musíte uvědomit, že barvy stěn a zařízení by měly být v podobně ladících odstínech. Při plánování interiérového designu, vsaďte na  jednu dominantní barvu a doslova jeden drobný předmět ve světlejším odstínu . Okna si můžete sladit nejen s barvou stěn, ale také s tapetou, s barvou tkaniny nebo čalouněním. Pamatujete, že méně znamená více!

Tmavé se neohřívají!

Největší výzvou pro tmavé plastové okenní profily je problém absorpce tepla. Máme již ve své nabídce okenních profilů VEKA povrchovou úpravu SPECTRAL, která díky vícevrstvé struktuře okenního dekoru významně snižuje absorbci tepla na povrchu profilů. Kromě toho výzkumy ukázaly, že povrch SPECTRAL je extrémně odolný vůči škodlivým povětrnostním podmínkám.

Zadat zdarma poptávku