Skandinávský design oken, sázejte na jednoduchost

Skandinávský design je především strohý a minimalistický přístup k designu interiéru. Použití přírodních materiálů: dřevo, len, bavlna dokonale ladí se skandinávskou krajinou. Charakteristická prostornost pokojů, jasné, chladné barvy a pocit harmonie a čistoty vycházející z interiéru přinesly tomuto stylu mezinárodní popularitu. Jak vypadají okna v souvislosti se skandinávským designem?

I když náš dům nebo byt nemá velká vysoká okna, můžeme to udělat, aniž bychom je museli zvětšovat. Styl určuje nejen typ okna, ale především jeho použití. Okno by se mělo stát hlavním bodem osvětlení. Odstraňme záclony a závěsy, které omezují světlo. Pokud se jich nechcete úplně vzdát, nechte jemné bílé závoje rozptylovat sluneční paprsky po stranách oken, které odhalí krásu našeho interiéru. V případě, že máme rádi přítmí, vyplatí se investovat do bílých nepropustných okenních rolet.

Zaměřte se na parapety

V závislosti na velikosti okenního parapetu na něj můžeme umístit jemné ozdoby. Malá rostlina v měděném hrnci, černá lampa kontrastující s osvětlením nebo několik knih zdůrazňujících náš charakter. Když máme široký dlouhý parapet, můžeme využít náš okenní prostor pro posezení, kde horký čaj získá novou chuť. Za tímto účelem stojí za to vybavit posezení bavlněným nebo lněným šedým polštářem a tenkou přikrývkou, která bude spočívat na parapetu. Pokud však jsou naše okna doprovázena skromným parapetem, je rozumné nechat jej bez ozdob a soustředit se na barvu parapetu a na něj přiléhající radiátor. Bílá a šedá přirozeně odpovídají syrovému stylu prostorné místnosti. Navzdory jednoduchosti je místnost plná světla, což jí dodává útulnou a klidnou auru.

Skandinávský design

Jaká okna do skandinávského stylu?

Když už máme kompletní představu o našem bytě, musíme vzít v úvahu, že základní inovace nemusí stačit. Zejména, když víme, že naše okna nejen že nesplňují naše požadavky na design interiéru, ale také jejich technický stav je nedostačující. V tomto případě stojí za to důkladně prozkoumat nabídku oken a přemýšlet o nekonvenčních řešeních.

Skandinávský design

Okna navržená do určité velikosti dávají příležitost zvýšit dojem velkého prostoru. Stará okna by měla být nahrazena mnohem funkčnějšími řešeními, která odpovídají potřebám moderního domu. Perfektně napodobující dřevěné dýhy jsou dobrou náhradou a rozmanitost barev vám umožní sladit vzhled okna se skandinávským designem. Rozsáhlé antracitové okno, kontrastující s bílou stěnou a prostornými světlými parketami, vytvoří harmonickou kompozici s praktickým minimalistickým nábytkem.

Skandinávský design

Zadat zdarma poptávku